אפס תחילי – בשורה חדשה: אין צורך להגדיר כטקסט יותר!

יותר לא צריך באקסל לשנות את הגדרות התאים לטקסט כדי להכניס מספרים עם אפס תחילי, כמו מספרי טלפון, תעודות זהות וכדומה… כיוון שמייקרוסופט עדכנו את התוכנה (בגרסת 365), שברירת המחדל תהיה שניתן להוסיף אפס תחילי.

איך האקסל בעצם מתייחס לאפס?

עד היום, בעצם ראינו שאנחנו מקלידים לתוך האקסל, בתוך אחד התאים, מספר שמתחיל עם אפס והאקסל מסיר את האפס. אז יש כל מיני דרכים עוקפות, לדוגמא: להפוך את עיצוב המספר לטקסט, ואז, בעצם האקסל, שומר את האפסים בהתחלה.

לפני כמה ימים, יצא עדכון לגרסת אקסל 365 שבה שינו את בברירת המחדל באקסל.

השינוי היה כזה שברגע שאנחנו נקליד, מעתה והלאה, אפסים במספר בהתחלה, אנחנו נראה שאקסל לא מסיר את האפסים מההתחלה.

אם אנחנו רוצים להפוך את זה חזרה, כלומר, שאקסל כן יסיר את האפסים, נכנס ל: קובץ >> אפשרויות >> נתונים, וכאן יש לי אזור שנוסף לי, שזה האזור הזה:

באזור הזה יש לי פה אפשרות לדוגמה לסמן פה ב- V 'הסר אפסים מובילים והמר למספר', שזה מה שהיה בעצם מקודם. בנוסף, יש לי פה כל מיני דברים שנוספו.

הקלקה על סימן ה i ייתן לנו הסבר קצר על האפשרויות השונות (ליד כל סעיף).
ניתן להפוך את האפשרות הזאת ללא זמינה בכדי לאחסן נתונים מספריים כטקסט, וכך לשמר את האפסים המובילים במקום להמיר למספר ולאבד את האפסים המובילים.

אז בעצם בברירת המחדל כרגע זה שהפכו את האקסל שהוא יוכל לקבל מספרים שמתחילים באפס.

סרטון הסבר (חדש!! >> כולל כתוביות):

להזמנת הכשרות לעובדים ומנהלים, צור/צרי קשר: COURSES@UNIQUETECH.CO.IL או לנייד: 0505504870

מילוי תאים ריקים באקסל

במאמר ובסרטון זה נראה כיצד ניתן למלא תאים ריקים באקסל במהירות על מנת להרחיב את יכולות ניתוח הנתונים לעמודות שקיימים בהם נתונים חסרים. לדוגמה: על

קרא עוד »

השוואות טקסט באקסל

אחד הדברים הפחות ידועים בנוסאות מערך שאנו מלמדים עליהם בקורס האקסל שאנו מעבירים בחברות וארגונים זה היכולות של נוסחאות המערך לעבוד ולאתר טקסטים על פי

קרא עוד »

שימוש באימוג'ים באקסל

אחת האפשרויות ששודרגו לאחרונה באקסל היא: שימוש באימוג'ים באקסל. היכן ניתן להשתמש? בכל מיני מקומות. בתאים בגרפים בשם הלשונית בכלי פריסה ואפילו בנוסחאות וגם ב

קרא עוד »
Scroll to Top