רשימה נפתחת התלויה בבחירה ברשימה אחרת

יצירת רשימות נפתחות דינמיות ב-Excel: מדריך לאימות נתונים תלויים

תכונת אימות הנתונים של Excel מאפשרת לך ליצור רשימות נפתחות המשפרות את דיוק הזנת הנתונים ולייעל את השימושיות של גיליונות אלקטרוניים. עם זאת, מה אם אתה רוצה שהפריטים ברשימה נפתחת אחת ישתנו באופן דינמי על סמך הבחירה ברשימה אחרת? כאן נכנס לתמונה אימות הנתונים התלוי. במאמר זה, נחקור כיצד ליצור רשימה נפתחת ב-Excel שתלויה בבחירה של רשימה אחרת, מה שמאפשר לך לנהל נתונים ביעילות ולשפר את חווית המשתמש.

הבנת אימות נתונים תלויים:

אימות נתונים תלוי מאפשר לך ליצור רשימות נפתחות מדורגות או מחוברות ב-Excel. הפריטים הזמינים ברשימה הנפתחת השנייה יהיו תלויים בבחירה שנעשתה ברשימה הנפתחת הראשונה. תכונה זו שימושית במיוחד כאשר יש לך קטגוריות או קטגוריות משנה קשורות וברצונך להבטיח שמשתמשים יבחרו אפשרויות חוקיות על סמך בחירתם הקודמת.

מדריך שלב אחר שלב:

  1. הגדר את נתוני המקור:

התחל ביצירת נתוני המקור עבור שתי הרשימות הנפתחות. לדוגמה, נניח שיש לך רשימה של אנשי מכירות בעמודה A (A2:D5) וסניפים מתאימים בשורה (A1:D1). ודא שהנתונים בעמודות מאורגנים כהלכה.

לכל עמודה צור שם, עפ"י הכותרת שלה:

לדוגמה:

טווח תאים A2:A5 ניתן את השם 'מערב'

טווח תאים B2:B5 ניתן את השם 'מזרח' וכן הלאה….

  1. צור את הרשימה הנפתחת הראשונה:

בחר את התא שבו תרצה שהרשימה הנפתחת הראשונה תופיע. עבור ללשונית נתונים, לחץ על אימות נתונים ובחר "רשימה" מהתפריט הנפתח אפשר. בשדה מקור, הזן את טווח התאים המכילים את שמות הסניפים (A1:D1). לחץ על אישור כדי ליצור את הרשימה הנפתחת הראשונה.

  1. קשר את הרשימה הנפתחת השנייה:

לאחר מכן, בחר את התא שבו תרצה שהרשימה הנפתחת השנייה תופיע. שוב, עבור ללשונית נתונים, לחץ על אימות נתונים ובחר "רשימה" באפשרות אפשר. בשדה מקור, הזן את הנוסחה הבאה:

=INDIRECT($E2)

כאן לדוגמה, F7 מתייחס לתא המכיל את הבחירה מהרשימה הנפתחת הראשונה. הנוסחה משתמשת בפונקציה INDIRECT כדי ליצור התייחסות דינמית לטווח אנשי המכירות המתאימים לסניף שנבחר. התאם את הטווח (F2:ועד סוף הטבלה) בהתאם לנתונים שלך. לחץ על אישור כדי ליצור את הרשימה הנפתחת השנייה.

  1. בדוק את התפריטים הנפתחים התלויים:

נסה לבחור סניפים שונים מהרשימה הנפתחת הראשונה וראה כיצד הרשימה הנפתחת השנייה משתנה באופן דינמי בהתבסס על הסניף שנבחר. אשי המכירות המוצגים ברשימה הנפתחת השנייה יתאימו לסניף הנבחר, מה שיאפשר למשתמשים לבחור אפשרויות תקפות ללא מאמץ.

תכונת אימות הנתונים התלויה של Excel מספקת כלי רב עוצמה ליצירת רשימות נפתחות דינמיות המתאימות בהתאם לבחירות המשתמש. על ידי ביצוע המדריך המפורט במאמר זה, תוכל ליישם בקלות רשימות נפתחות מדורגות, לשפר את דיוק הזנת הנתונים ולשפר את חווית המשתמש. בין אם אתה מנהל מערכות יחסים בין עיר למדינה, קטגוריות מוצרים או כל נתונים אחרים הקשורים זה לזה, אימות נתונים תלוי ב-Excel מאפשר לך לייעל את הזנת הנתונים ולהבטיח שלמות נתונים בקלות. התחילו להשתמש בתכונה זו עוד היום ופתחו רמות חדשות של יעילות ושימושיות בגיליונות האלקטרוניים של Excel

הכותב הוא מדריך אקסל מומחה, אשר מעביר הדרכות בחברות וארגונים.

להזמנת הכשרות לעובדים ומנהלים, צור/צרי קשר: COURSES@UNIQUETECH.CO.IL או לנייד: 0505504870

מילוי תאים ריקים באקסל

במאמר ובסרטון זה נראה כיצד ניתן למלא תאים ריקים באקסל במהירות על מנת להרחיב את יכולות ניתוח הנתונים לעמודות שקיימים בהם נתונים חסרים. לדוגמה: על

קרא עוד »

השוואות טקסט באקסל

אחד הדברים הפחות ידועים בנוסאות מערך שאנו מלמדים עליהם בקורס האקסל שאנו מעבירים בחברות וארגונים זה היכולות של נוסחאות המערך לעבוד ולאתר טקסטים על פי

קרא עוד »

שימוש באימוג'ים באקסל

אחת האפשרויות ששודרגו לאחרונה באקסל היא: שימוש באימוג'ים באקסל. היכן ניתן להשתמש? בכל מיני מקומות. בתאים בגרפים בשם הלשונית בכלי פריסה ואפילו בנוסחאות וגם ב

קרא עוד »
Scroll to Top