פונקציה LAMBDA – פונקציות מותאמות אישית

השתמש בפונקציית LAMBDA כדי ליצור פונקציות מותאמות אישית הניתנות לשימוש חוזר ולקרוא להן בשם ידידותי.

הפונקציה החדשה זמינה בכל חוברת העבודה ונקראת כמו פונקציות מקוריות של Excel.

באפשרותך ליצור פונקציה עבור נוסחה הנמצאת בשימוש נפוץ, לבטל את הצורך להעתיק ולהדביק את הנוסחה הזו (שעלולה להכיל שגיאות) ולהוסיף ביעילות פונקציות משלך לספריית הפונקציות המקוריות של Excel. יתר על כן, פונקציית LAMBDA אינה דורשת VBA, פקודות מאקרו או JavaScript, כך שאנשים שאינם מתכנתים יכולים גם ליהנות מהשימוש בה.

מבנה הפונקציה:

כיצד פועלת הפונקציה LAMBDA

תחביר

=LAMBDA([parameter1, parameter2, …,] חישוב)

ארגומנט

תיאור
פרמטר ערך שברצונך להעביר לפונקציה, כגון הפניה לתא, מחרוזת או מספר. באפשרותך להזין עד 253 פרמטרים. הארגומנט הזה הוא אופציונלי.
חישוב הנוסחה שברצונך לבצע ושתחזור כתוצאה מהפונקציה. היא חייבת להיות הארגומנט האחרון ועליה להחזיר תוצאה. הארגומנט הזה נדרש.

הערות

  • שמות ופרמטרים של Lambda עוקבים אחר כללי התחביר של Excel עבור שמות, למעט חריגה אחת: אין להשתמש בנקודה (.) בשם פרמטר. לקבלת מידע נוסף, ראה שמות בנוסחאות.
  • הקפד לפעול בהתאם לשיטות העבודה המומלצות בעת יצירת פונקציית LAMBDA כפי שאתה עושה עם כל נוסחה מקורית של Excel, כגון העברת המספר וסוג הארגומנטים הנכונים, התאמת סוגריים פתוחים וסגורים והזנת מספרים כארגומנטים לא מעוצבים. כמו כן, בעת שימוש בפקודה הערך, Excel מחזיר מיד את התוצאה של פונקציית LAMBDA ולא ניתן להיכנס אליה. לקבלת מידע נוסף, ראה זיהוי שגיאות בנוסחאות.

שגיאות

  • אם תזין יותר מ- 253 פרמטרים, Excel יחזיר #VALUE! שגיאת ‎#REF!‎.
  • אם מספר שגוי של ארגומנטים מועבר לפונקציית LAMBDA, Excel מחזיר #VALUE! שגיאת ‎#REF!‎.
  • אם אתה קורא לפונקציית LAMBDA מתוך עצמה והקריאה מעגלית, Excel יכול להחזיר #NUM! אם קיימות שיחות רקורסיביות רבות מדי תתקבל שגיאה.
  • אם אתה יוצר פונקציית LAMBDA בתא מבלי לקרוא לה גם מתוך התא, Excel מחזיר #CALC! שגיאת ‎#REF!‎.

יצירת פונקציית LAMBDA

ראה בסירטון הבא את התהליך של שלב אחר שלב שיש לבצע כדי להבטיח שה- Lambda שלך פועלת כפי שהתכוונת ודומה באופן הפעולה לפונקציית Excel מקורית.

ל הדרכת אקסל אצלך באירגון צור קשר למייל courses@uniquetech.co.il  או לנייד: 0505504870

מילוי תאים ריקים באקסל

במאמר ובסרטון זה נראה כיצד ניתן למלא תאים ריקים באקסל במהירות על מנת להרחיב את יכולות ניתוח הנתונים לעמודות שקיימים בהם נתונים חסרים. לדוגמה: על

קרא עוד »

השוואות טקסט באקסל

אחד הדברים הפחות ידועים בנוסאות מערך שאנו מלמדים עליהם בקורס האקסל שאנו מעבירים בחברות וארגונים זה היכולות של נוסחאות המערך לעבוד ולאתר טקסטים על פי

קרא עוד »

שימוש באימוג'ים באקסל

אחת האפשרויות ששודרגו לאחרונה באקסל היא: שימוש באימוג'ים באקסל. היכן ניתן להשתמש? בכל מיני מקומות. בתאים בגרפים בשם הלשונית בכלי פריסה ואפילו בנוסחאות וגם ב

קרא עוד »
Scroll to Top